Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
  • Pitkä parka kotimaiselta merkiltä Marimekko on laadukasta puuvillaa. Parkatakissa on kiinteä huppu kiristysnyörillä ja pystykaulus painonapilla. Edessä pillotettu painonappilista sekä läpälliset taskut. Ikoninen Juhla Unikko-kuosi viimeistelee ilmeen.

    Unikko syntyi vuonna 1964, aikana, jolloin kukat eivät kuuluneet Marimekon kuviomaailmaan. Maija Isola halusi luoda tästä teemasta jotakin uudenlaista ja kiinnostavaa, ja suunnitteli kokonaisen sarjan vahvoja kukkakuoseja.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Tuotenumero
    163356617
    Materiaali
    100 % puuvillaa
    Pesuohjeet
    Konepesu
    Valmistusmaa
    Indonesia
    Väri
    188 BROWN, BEIGE
    Koko
    XL
    Valmistajan tuotenumero
    092843
    Avainsanat
    unikko, parka, takki, parkatakki, välikausitakki, marimekko, unikko, pitkä parka
Nouto tavaratalosta
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Palauttaminen on maksutonta eikä sinun tarvitse ilmoittaa palautuksesta etukäteen.
Lue tarkemmat palautusohjeet

Muodin palvelut

Löydä tyylisi jokaiseen päivään – tavarataloissa tai etänä.

  • Monipuoliset pukeutumispalvelut: Apua arjen ja juhlan vaatevalintoihin – etäpalvelu maksutta MyStockmann-asiakkaille
  • Mittavaatepalvelu: Miesten vaatteet mittojen mukaan
  • Ompelupalvelu: Korjaukset uusiin ja vanhoihin vaatteisiisi
Tutustu ja varaa aika