Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
  • KENZO LE ROUGE FLOWER Eau de Parfum – kukkais-gourmand-tuoksu, joka on intensiivinen gourmand -tulkinta ikonisesta Kenzo Flower -tuoksusta. Kaksikymmentäviisi vuotta ensimmäisen FLOWERin jälkeen KENZO määrittää miltä punainen tuoksuu: LE ROUGE FLOWER vangitsee syvän, elinvoimaisen punaisen koko intensiteetin, joka heijastaa Maison KENZOn juuria Japanissa.
    Alkutuoksun pehmeät myskit avautuvat puhtaan kohti tuoksun sydäntä – Damaskoksen ruusun kukkaista intensiteettiä. Amberever® -yhdisteen intensiivinen ambra, vanilja ja santelipuu sulautuvat yhteen luoden lämpimän, gourmand-henkisen pohjan tuoksulle.

    Tuoksu sisältää 92 % luonnollista alkuperää olevia ainesosia*, ja sen lasipullo on valmistettu vähintään 15 % kierrätetystä materiaalista. Kartonkipakkaus on tehty FSC-sertifioiduista ja muista valvotuista lähteistä. KENZO on sitoutunut kauniimpaan maailmaan ja jatkaa tehtäväänsä yhdessä lähettiläänsä Masami Charlotte Lavault’n, ranskalais-japanilaisen kukankasvattajan, kanssa.*Arvo laskettu ISO 16128 -standardien mukaisesti.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Tuotenumero
    175792939
    Valmistusmaa
    Ranska
    Väri
    NOCOL
    Koko
    30 ML
    Valmistajan tuotenumero
    98593
    Avainsanat
    hajuvesi, naisten tuoksu, kukkaistuoksu, gourmand-tuoksu, KENZO
Nouto tavaratalosta
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Kosmetiikka- ja luontaistuotepakkaukset tulee palauttaa avaamattomissa alkuperäispakkauksissaan ja palautettavan tuotteen sinetin tulee olla ehjä. Avattua tuotetta ei voi palauttaa.
Lue tarkemmat palautusohjeet