Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
  • Tässä neulepuserossa on ilmava, suora leikkaus. Puserossa on jacquard-neulottu Unikko-kuosi, kaksoisresoripääntie sekä leveät resorit hihansuissa ja helmassa. Neulepaita on valmistettu ylellisestä kashmir-villasekoitteesta, joka tuntuu pehmeältä ihoa vasten.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Materiaali
    50 % villa, 40 % kashmir
    Hoito-ohjeet
    Käsinpesu 20°C-30°C. Ei valkaisua. Ei rumpukuivausta. Viileä silitys 110°C. Hellävarainen kemiallinen pesu. Tasokuivaus. Kutistuu max. 6 %. Käytä villapesuainetta. Muotoile kosteana kuivumaan.
    Valmistusmaa
    Kiina
    Väri
    333 DARK RED RED
    Avainsanat
    Marimekko, neulepaita, villapaita, kashmirneule, naisten neule, kukkakuvio, jacquard-neule
Nouto tavaratalosta
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Palauttaminen on maksutonta eikä sinun tarvitse ilmoittaa palautuksesta etukäteen.
Lue tarkemmat palautusohjeet
Muoti
Viisi vinkkiä neuleiden huoltoon
Neulevaatteet ja -asusteet pysyvät kauniina, kun niitä tuulettaa ahkerasti ja harjaa sekä höyryttää silloin tällöin. Ota käyttöön helpot vaatehuoltovinkit, niin lempineuleesi palvelee pitkään ja näyttää siistiltä ahkerasta käytöstä huolimatta.
Näytä lisää
Lue vinkit
Inspiroidu
Näytä vähemmän
Lue vinkit

Muodin palvelut

Löydä tyylisi jokaiseen päivään – tavarataloissa tai etänä.

  • Monipuoliset pukeutumispalvelut: Apua arjen ja juhlan vaatevalintoihin – etäpalvelu maksutta MyStockmann-asiakkaille
  • Mittavaatepalvelu: Miesten vaatteet mittojen mukaan
  • Ompelupalvelu: Korjaukset uusiin ja vanhoihin vaatteisiisi
Tutustu ja varaa aika