Mielestämme myös kodinkone voi olla design-esine, joka kertoo käyttäjänsä tyylistä ja arvoista. Mysoda tuo hiilihapotuslaitteiden kategoriaan pohjoismaisen tyylin ja funktionaalisuuden. Tuotteemme ovat saavuttaneet muotoilustaan ja innovatiivisuudestaan useita kansainvälisiä palkintoja, kuten Red Dot ja Green Good Design Award. Suomessa suunnitelluilla tuotteillamme on luonnollisesti myös Design From Finland -merkki.
Mysodan tuotteet saavat inspiraationsa pohjoismaisesta muotoiluperinteestä, jossa etusijalla ovat minimalismi, kauniit värit ja käytännönläheisyys. Luomalla kauniin designin ja huippuluokan toiminnallisuuden yhdistävän tuotteen varmistamme, että se kestää käytössä pitkään ja toimii vastavoimana kertakäyttökulutukselle. Hiilihapotuslaitteemme käyttäjänä pystyt vähentämään muovin käyttöä ja edistämään kestävämpää kulutusta. Pyrimme jatkuvasti innovoimaan ja tuomaan ympäristöystävällisiä ratkaisuja kuplaveden ja virvoitusjuomien ystäville.
Glassy - Lasipullo tuo ylellisyyttä
Useille käyttäjille hiilihapotuslaite on jokapäiväinen käyttöesine, jonka tehtävä on tehdä kuplaveden valmistamisesta helppoa. Mikäli haluat viedä tyylikkyyden uudelle tasolle, suuntaa katseesi uuteen Glassy-malliimme, jonka mukana saat kauniin lasipullon, joka kelpaa myös juhlapöydän kattaukseen. Lasipullojen käyttö lisää myös helppoutta, sillä ne voi tarvittaessa pestä myös astianpesukoneessa, toisin kuin muovista valmistetut hiilihapotuslaitteiden juomapullot. Glassy -laite on varusteltu viimeisimmällä hiilihapotusteknologialla, jonka avulla saat juomaasi pieniä ja voimakkaita kuplia. Hapotuksen voimakkuutta on helppoa säätää manuaalisen painikkeen avulla.
Mysodan biogeeninen hiilidioksidi
Sitoutumisemme kestävään kehitykseen on ottanut rohkean harppauksen eteenpäin, kun toimme markkinoille 100-prosenttisesti kierrätetyn biohiilidioksidin. Toisin kuin perinteinen hiilidioksidi, Mysodan biohiilidioksidi ei aiheuta lisäpäästöjä ilmakehään. Pullottamamme hiilidioksidi otetaan talteen luonnollisten prosessien, kuten bioetanolin tuotannon sivutuotteena. Talteen otetusta hiilidioksidista valmistetaan puhdistamalla elintarvikelaatuista ja hiilihapotuskäyttöön soveltuvaa. Mysodan biohiilidioksidi on saatavilla Stockmann-tavarataloista vaihtokaasuna, kun palautat tyhjän kaasupullon tai extrakaasuna, kun haluat ostaa kotiisi lisäkaasupullon. Mysodan hiilidioksidisylinterit käyvät kaikkiin eri merkkisiin hiilihapotuslaitteisiin, joissa käytetään kierrettävää sylinteriä.
Ympäristöystävällisyys lähellä sydäntä
Meille on tärkeää, että ympäristöystävällisyys ei ole vain ohimenevä trendi-ilmiö tai päälle liimattuja lauseita. Se on Mysodan keskeinen periaate ja näkyy vahvasti jokapäiväisessä työssämme. Olemme sitoutuneet kansainvälisen SBTi -ohjelman (Science Based Targets Initiative) mukaisiin ilmastotavoitteisiin, joiden avulla takaamme vastuullisesti tuotettujen tuotteiden valmistuksen asiakkaillemme myös tulevaisuudessa. Uskomme vahvasti siihen, että kauniiden ja ympäristöä kunnioittavien tuotteiden pitäisi olla kaikkien saatavilla, minkä vuoksi valikoimassamme on erilaisiin tyyleihin ja budjetteihin sopivia hiilihapotuslaitteita. Tutustu valikoimaamme Stockmannilla ja löydä omaan keittiöösi sopiva hiilihapotuslaite.