Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
WALLEY - Osta nyt, maksa tammikuussa. Lue lisää
Vielä ehdit tilata jouluksi - tilaa viimeistään 21.12. klo 12! Lue lisää
  • Novexpert Express Radiant Cleansing Foam –Kevyesti kuoriva puhdistusvaahto on innovatiivinen puhdistustuote, joka tarjoaa tehokasta mutta hellävaraista puhdistusta. Tämä kevyesti kuoriva vaahto poistaa tehokkaasti meikin, epäpuhtaudet, lian ja ilmansaasteet iholta kookosuutteen avulla, joka tunnetaan sen puhdistavista ja kosteuttavista ominaisuuksista. Tuotteen kuoriva vaikutus perustuu papajan entsyymeihin, jotka irrottavat kuolleet ihosolut ja edistävät ihon luonnollista uusiutumista. Tämä auttaa kirkastamaan ihon sävyä ja parantaa sen heleyttä. PHA-hapot, jotka kuorivat ihoa pehmeästi ja hellävaraisesti, auttavat myös supistamaan ihohuokosia, tehden ihosta tasaisemman ja mattaisemman. Samalla C-vitamiini kirkastaa ihoa, antaen sille kauniin hehkun ja suojaa ulkoisia haittatekijöitä vastaan. Aloe vera rauhoittaa ja kosteuttaa juuri puhdistettua ihoa, pitäen sen pehmeänä ja miellyttävän tuntoisena. Tämä puhdistuva vaahto tarjoaa kolmivaiheisen vaikutuksen: kuorinta, puhdistus ja kirkastaminen, tehden siitä täydellisen valinnan erityisesti rasvoittuvalle ja sekaiholle, joka kaipaa tehokasta mutta hellävaraista puhdistusta. Tuote ei kuivata ihoa, vaan jättää sen raikkaaksi ja mattapintaiseksi ilman kiristävää tunnetta. Tuote sopii kaikille ihotyypeille, paitsi kuivalle iholle. Ihanteellisin rasvoittuvalle ja sekaiholle. Tuote on osa Novexpertin C-vitamiini-sarjaa.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Tuotenumero
    154424691
    Ominaisuus
    Sertifioitu luonnonkosmetiikka
    Ihotyyppi
    Kaikki ihotyypit
    Valmistusmaa
    Viro
    Väri
    NOCOL
    Koko
    150 ml
    Ainesosaluettelo
    Aqua (Water), Glycerin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Caprylyl/Capryl|Glucoside, Gluconolactone, Citric Acid, Disodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Fragrance),|Ascorbyl Glucoside, Zinc PCA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Glyceryl Caprylate,|Sodium Cocoyl Glutamate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Phytic Acid,|Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract.
    Valmistajan tuotenumero
    902612
    Avainsanat
    kuoriva vaahto, kevyt, vitamiini c, puhdistus
Nouto tavaratalosta
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Kosmetiikka- ja luontaistuotepakkaukset tulee palauttaa avaamattomissa alkuperäispakkauksissaan ja palautettavan tuotteen sinetin tulee olla ehjä. Avattua tuotetta ei voi palauttaa.
Lue tarkemmat palautusohjeet
Kosmetiikka
Luonnonkosmetiikan trendit & tehoaineet
Peptidejä, pre- ja probiootteja sekä pohjoisen luonnon ainutlaatuisia aktiiviaineita – poimi talteen asiantuntijamme ajankohtaiset luonnonkosmetiikkavinkit!
Näytä lisää
Lue lisää ja löydä suosikkisi
Inspiroidu