Lue lisää MyStockmann-jäsenyydestä täältä
Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
  • VT Collagen Reedle Shot 100 2-Step Hydrogel Mask on kaksivaiheinen hydrogeelinaamio, joka on kehitetty ihon intensiiviseen kiinteyttämiseen, kosteuttamiseen ja elinvoimaisuuden lisäämiseen. Yön yli käytettäväksi sopiva hoito auttaa tekemään ihosta kimmoisamman, heleämmän ja täyteläisemmän näköisen.Hoidon ensimmäinen vaihe, Collagen Reedle Shot 100, valmistelee ihon tehokkailla kiinteyttävillä ainesosilla. Toisessa vaiheessa iholle asetetaan Collagen Reedle Shot Firming Hydrogel Mask, joka mukautuu kasvojen muotoihin ja auttaa tiivistettyä ampullia imeytymään ihoon tehokkaasti.Naamion koostumus sisältää 300 daltonin pienimolekyylistä kollageenia sekä O-RINGCOLLA™-ainesosaa, joka tukee ihon kimmoisuutta ja auttaa ylläpitämään kasvojen napakkaa ilmettä. Kaksivaiheinen hoito yhdistää Reedle Shot -teknologian ja hydrogeelinaamion syvävaikutteisen hoitokokemuksen, jolloin iho tuntuu kosteutetulta, sileämmältä ja kiinteämmältä.
    Iholle tiiviisti asettuva hydrogeelinaamio viilentää ja rauhoittaa ihoa heti levityksen jälkeen. Käyttöajan voi valita ihon tarpeiden mukaan: 20–40 minuuttia optimaaliseen hoitoon, 2–3 tuntia intensiivisempään vaikutukseen tai yön yli syvähoitona. Naamion imeytyessä sen peittävä koostumus muuttuu vähitellen läpikuultavaksi, mikä kertoo aktiivisten ainesosien siirtymisestä ihoon.

    • Auttaa parantamaan ihon kimmoisuutta ja napakkuutta
    • Tekee ihosta heleämmän ja elinvoimaisemman näköisen
    • Kosteuttaa ihoa tehokkaasti ja antaa täyteläisemmän tunteen
    • Viilentää ja rauhoittaa ihoa käytön aikana
    • Mukautuu kasvojen muotoihin ja pysyy miellyttävästi paikoillaan
    • Sopii erityisesti iholle, joka kaipaa kiinteyttävää ja virkistävää hoitoa
    Käyttöohje:
    Puhdista kasvot ja levitä kasvovesi. Aseta ensin naamion alaosa kasvoille ja sen jälkeen yläosa. Säädä naamio kasvoille sopivaksi ensimmäisten minuuttien aikana, jotta se asettuu tiiviisti ihoa vasten. Anna vaikuttaa 20–40 minuuttia. Tehokkaampaa hoitoa varten naamion voi jättää iholle 2–3 tunniksi tai yön yli. Poista naamio ja hiero jäljelle jäänyt hoitoneste kevyesti ihoon.
    Käytä silmien ja suun alueelta jäävät ylimääräiset pyöreät hydrogeelipalat alueille, jotka kaipaavat erityistä hoitoa, kuten poskille, otsalle tai juonteiden alueelle.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Tuotenumero
    178748360
    Ominaisuus
    K-Beauty
    Väri
    NOCOL
    Koko
    1,5+33 G
    Ainesosaluettelo
    Water, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Butylene Glycol, Macadamia Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Ethylhexyl Palmitate, Sodium Polyacrylate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Silica, Glycereth-26, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Collagen Water (0.979ppm), Milk Protein Extract, Collagen Extract (0.002ppm), Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Propolis Extract
    Valmistusmaa
    Korean tasavalta
    Valmistajan tuotenumero
    VTPD40390
    Valmistaja
    GEMER GRUPP OÜ
    Valmistajan osoite
    Roseni 12, 10111 Tallinn, Estonia
    Digitaalinen osoite
    info@gemer.ee
    Avainsanat
    VT Cosmetics, kasvonaamio, naamio
Nouto tavaratalosta
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Kosmetiikka- ja luontaistuotepakkaukset tulee palauttaa avaamattomissa alkuperäispakkauksissaan ja palautettavan tuotteen sinetin tulee olla ehjä. Avattua tuotetta ei voi palauttaa.
Lue tarkemmat palautusohjeet